Małgorzata Liszak

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec prof. dr hab. Rolanda Orlika. Już podczas studiów interesowałam się zespołową grą kameralną - współpracowałam z Cameratą Impuls Małgorzaty Kaniowskiej. Współtworzyłam "Małżeństwo z rozsądku" - grupę grającą poezję śpiewaną. Z okazji 20-lecia istnienia zespołu w czerwcu 2015 r. została wydana płyta pt.: "Tropy wiodą na manowce", na której gościnnie wystąpiłam..

W latach 1998-2012 pracowałam w orkiestrze Gliwickiego Teatru Muzycznego. W międzyczasie nawiązałam współpracę z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, z którym związałam się na stałe w 2008 r. Brałam udział w wielu prestiżowych koncertach w kraju i za granicą. Od 2013 roku gram w kwartecie Les Femmes.

Jestem także muzykiem sesyjnym, współpracuję z Marcinem Pospieszalskim oraz Adamem Celińskim i jego studiem "Radioaktywni". Brałam udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do serialu pt.: "Blondynka" oraz kilku ciekawych płyt: "Karavana" Jaffii, "Nierówni" Mietka Szcześniaka, "Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych" w aranżacjach Marcina i Lidki Pospieszalskich. Z płytą wiązały się również koncerty - m.in. w radiowej Trójce. Miałam przyjemność grać w Orkiestrze Kameralnej Silesian Art Collective Mateusza Walacha. Dużym przeżyciem dla mnie był udział w uroczystej gali FIFA w 2010 r. na stadionie w Zurychu. Z kwartetem smyczkowym wystąpiliśmy dla 1000 osób.

Jestem mamą pięknej Zosi, która również zgłębia tajniki gry skrzypcowej czemu przygląda się nasz kot Lucjan. Nie mam wolnego czasu :)